Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için forumka kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

Evde kal TÜRKİYEM 💕

Korona virüs ve sebep olduğu COVID-19 hastalığından kendinizi ve çevrenizdekileri korumak için, T.C. Sağlık Bakanlığı'nın yayınladığı 14 Kural'a uymanızı önemle rica ederiz.

Daha Fazlası

Forumtuttur.com Reklam,Şikayet ve İşbirliği

Mail : [email protected]
Skype: live:.cid.c79d2a4e366250c1
Bu adresler harici bir iletişim kanalımız yoktur. Skype veya mail üzerinden farklı hesaplarla ulaşıldığında lütfen itibar etmeyiniz !

Daha Fazlası

Güncel Haberler Türkiye'de liglerin kaderi belli oluyor . . . !

JuZzz

Forumtuttur.com
Moderatör
29 Nis 2020
96
97
18
Türkiye'de liglerin kaderi belli oluyor
1588596795212.png
Koronavirüs nedeniyle askıya alınan futbolun devam edip etmeyeceğine yönelik karar bugün verilecek.

Türkiye'de futbolun kaderi bugün şekilleniyor.

TFF Başkanı Nihat Özdemir, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca ve Bilim Kurulu üyeleri bir toplantı gerçekleştirecek. Dünyayı esir alan koronavirüs salgını nedeniyle 19 Mart'ta askıya alınan Süper Lig, TFF 1. Lig, 2. Lig ve 3. Lig ile Bölgesel Amatör Lig'in durumu bu toplantıdan çıkacak karara göre belli olacak.

Kulüpler Birliği ve TFF heyetleri daha önce Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu ile bir toplantı gerçekleştirmiş ve liglerin ne zaman başlayacağı, ne zaman biteceği ve maçların hangi şartlarda ve mekanlarda oynanacağına yönelik potansiyel bir takvim belirlenmişti. Bu takvimin uygulanabilir olup olmadığı bugünkü toplantıyla netleştirilecek.

Haziran ortasında başlayabilir

Daha önce gerçekleştirilen toplantılarda 5 Haziran ve 12 Haziran tarihleri ön plana çıkmıştı. Liglerin dönüşü için en olası tarihin 12 Haziran olduğu düşünülüyor.

Haziran ayında maçların başlatılması ve Futbola Dönüş Öneri Protokolü'ne uygun olarak hareket edilmesi bekleniyor. Buna göre seyircisiz oynanacak maçların sadece hafta sonları gerçekleştirilmesi ve ligin temmuz sonunda bitirilmesi seçenekler arasında.

Bir diğer seçenek ise kalan haftaların tek bir şehirde oynanması. Bu şehir olarak, tesis uygunluğu ve imkânlar bakımından, öne çıkan yer İstanbul.